top of page

Agile sertifikatų žemėlapis. Bendrųjų Agile žinių mokymai ir sertifikatai (2)

Atnaujinta: 2022-03-07Kaip jau minėjome "Agile sertifikatų žemėlapis. Kaip išsirinkti Agile mokymus ir sertifikatus" straipsnių ciklo pirmoje dalyje, visų tarptautinių organizacijų išduodamus sertifikatus galima skirstyti pagal Agile žinių lygius: pradedantiems, praktikuojantiems, pažengusiems, arba sritį / metodus: Agile, Kanban, Scrum, Agile organizacijos mastu (angl. Scaled Agile). Skirtingų sričių sertifikatai gali būti skirstomi į dar smulkesnes grupes pagal paskirtį: komanda, lyderystė, produkto kūrimas, projektų valdymas ir kt.

Norint naudoti bet kurią naują metodiką, iš pradžių reikia iš esmės susipažinti su teorija ir suprasti, kaip ši teorija gali būti taikoma praktikoje. Norintys įgyti bazinių žinių apie Agile principus, jų taikymą, naudą verslui, skirtumus nuo tradicinio projektų valdymo gali rinktis:

  1. Agile projektų valdymo mokymus, kuriuos veda ilgametę patirtį turintys praktikai. Mokymuose ne tik išdėstoma teorija, bet ir išbandomos Agile praktikos, padedančios lengviau perprasti, įsisavinti žinias ir vėliau jas pritaikyti.

  2. Bendras Agile projektų valdymo žinias patvirtinančius tarptautinius sertifikatus, išduodamus Tarptautinio Agile konsorciumo (ICAgile) (angl. International Consortium for Agile) arba Projektų valdymo instituto (PMI) (angl. Project Management Institute).

Tarptautinis Agile konsorciumas (ICAgile)

ICAgile sertifikuotas profesionalas (ICP) (angl. ICAgile Certified Professional) mokymuose analizuojami: Agile mąstymas, vertybės, principai ir metodai (Scrum, Kanban, XP, DSDM, SAFe ir kt.) ir t.t.. Mokymų metu dalyviai įsigilina ir supranta Agile teikiamą naudą, kokių skirtingų principų ir metodų yra tam, kad galėtų pasirinkti, kas geriausiai tinka jų kompanijai ar kontekstui. Įgydami šį tarptautinį sertifikatą mokymų dalyviai sužino Agile atsiradimo istoriją, supranta vertybių, principų ir praktikos skirtumus, išmano pagrindinius vertybinio vystymosi aspektus, adaptyvaus planavimo metodus ir bendradarbiavimo su klientais organizacijose ir komandose svarbą. Dalyviai taip pat bus supažindinti su Agile projektų valdymo terminais, metodų taikymo nauda ir nuolatinio grįžtamojo ryšio, mokymosi ir prisitaikymo kuriant produktus svarba, efektyvių procesų verte komandoms ir organizacijoms. Šis sertifikatas yra visų tolesnių ICAgile konsorciumo sertifikatų pagrindas.

ICAgile sertifikuotas profesionalas (ICP) mokymų trukmė – 2 dienos, mokymai vedami lietuvių kalba.

ICAgile sertifikuotas Agile projektų valdymo profesionalas (ICP-APM) (angl. ICAgile Certified Agile Project and Delivery Management Professional) sertifikato mokymų dėmesys sutelktas į pagrindinius Agile projektų valdymo komponentus, kurie skiriasi nuo tradicinių projektų valdymo. Dalyviai praktiškai išbando Agile projekto vadovo vaidmenį. Taip pat daug išsamiau nagrinėjamos pagrindinės Agile adaptyvaus planavimo, klientų bendradarbiavimo ir vertybinio pristatymo koncepcijos dinamiškoje, o kartais ir labai reguliuojamoje aplinkoje. Mokymuose taip pat nagrinėjamas Agile požiūris į standartines projekto įgyvendinimo dalis, tokias kaip metrikos, ataskaitų teikimas, sutarčių valdymas. Norint gauti ICP-APM sertifikatą, reikia būti išklausius mokymų kursą ir turėti galiojantį ICP sertifikatą.


Projektų vadybos institutas (PMI)


Ilgai buvęs tik tradicinių projektų valdymo metodų šalininkas Projektų vadybos institutas (PMI) pripažino Agile naudą projektų valdyme ir parengė savo sertifikavimo programą - PMI sertifikuotas Agile naudotojas (PMI-ACP®) (angl. PMI Agile Certified Practitioner). Mokymų ir pasiruošimo egzaminui metu įgyjamas kompleksinis supratimas apie Agile ir tradicinių projektų valdymo metodų derinimą. ACP® egzaminui laikyti keliami papildomi reikalavimai:

  • ne mažesnė nei 2000 valandų projektų valdymo patirtis dirbant projektų komandose per pastaruosius 5 metus;

  • ne mažiau nei 1500 valandų Agile patirtis dirbant projektų komandose per pastaruosius 3 metus (šios valandos nepatenka į 2000 valandų projektų valdymo patirtį);

  • ne mažiau nei 21 valandos ACP® pasiruošimo programos arba panašių Agile kursų išklausymas.

Jei esate praktikuojantis tradicinių metodų projektų vadovas, tuomet šis sertifikatas suteikia galimybę išplėsti projektų valdymo žinias Agile srityje ir gauti tai patvirtinantį dokumentą. Jei dar tik pradedate savo kelią projektų valdyme ir norite įgyti Agile žinių, tuomet reikėtų pagalvoti apie kitus sertifikatų variantus.


Ką rinktis?


Apibendrindami "Agile sertifikatų žemėlapis" antrąją straipsnių ciklo dalį norime pabrėžti, kad rinkdamiesi pirmiausia atsakykite į klausimus „koks yra dabartinis Agile žinių lygis?“ ir „ko iš tikrųjų reikia?“.

Jei įmonė galvoja apie Agile taikymą ar kol kas neturi pasirinkusi specifinio metodo, tuomet geresnis pasirinkimas būtų bendriniai mokymai ir sertifikavimas. Būtent bendrinės Agile žinios įgalina geriau suprasti egzistuojančias pasirinkimo galimybes, skirtingus įrankius, naudojamą terminologiją ir t.t. Vis dėlto, jei įmonė jau yra apsisprendusi dėl konkrečios metodikos naudojimo, pavyzdžiui, Scrum, ir kurie žmonės kurias roles atliks (kas bus Scrum meistrai, o kas produktų šeimininkai), tada pasirinktos metodikos ir / ar specifinės rolės mokymai yra gera pradžia.


Kitoje dalyje apžvelgsime ir palyginsime populiariausius Scrum sertifikatus, jų pasirinkimą, lygius, keliamus reikalavimus.


Susiję straipsniai:

- "Agile sertifikatų žemėlapis. Populiariausi Scrum mokymai ir sertifikatai (3) "


415 peržiūrų0 komentarų

コメント


bottom of page