top of page

Kodėl Agile/Scrum komandos tokios produktyvios?

Aš ieškojau atsakymo kodėl Agile/Scrum komandos yra ženkliai produktyvesnės? To manęs klausia beveik kiekvienas. Remiantis savo patirtimi sakydavau, jog joms tokiomis tapti leidžia aiškus, paprastas ir į produkto vertę fokusuotas procesas.


Peržiūrėjus labai įdomų (animuotą) Daniel H. Pink pristatymą temą: „Stebinanti tiesa apie tai kas mus motyvuoja“ (anglų kalba) radau atsakymo papildymą: Agile metodai savyje turi 3 faktorius kurie veda į geresnį produktyvumą ir asmeninį pasitenkinimą (žiūrėk video 5:17 minutę).


Pažiūrėkime į šiuos faktorius iš mums jau pažįstamos Scrum proceso pusės.


Autonomija


Tarpfunkcinė Scrum komanda yra pilnai autonomiška. Ji pati priima sprendimus kaip įgyvendinti funkcionalumą, kaip organizuotis komandos darbą ir kaip jį nuolat tobulinti.


Meistriškumas


Scrum komandos nariai dirba kartu, nuolat padėdami vienas kitam, kartu kurdami dizainus, programuodami ar spręsdami problemas. Jie negali būti verčiami skubiai rašyti nekokybišką kodą. Komanda nuolat pritaiko naujas geras praktikas, tobulina naudojamą procesą ir įrankius. Taip skatinamas kiekvieno komandos nario kūrybiškumas, kas veda į meistriškumą ir kokybiško produkto kūrimą.


Tikslas


Kiekvienas sprintas turi sprinto tikslą, arba bent jau labai aiškiai apibrėžtą kiekvienos užduoties pabaigos (done) kriterijų. Tai leidžia komandai aiškiai žinoti ko iš jų norima ir koncentruotis kaip to pasiekti. Tikslo pasiekimas (pilnai arba ne) aiškiai matomas sprinto pabaigoje (sprinto peržiūros susirinkime), kas suteikia dažną ir motyvuojantį rezultato pasiekimo jausmą.


Taigi, teisingai naudojant Agile metodus, šie faktoriai automatiškai įdiegiami kompanijoje. Nenuostabu jog ir komandų produktyvumas iš karto žymiai pakyla. Aišku, reikia tikėti jog tai tikrai veikia ir nebijoti savo kompaniją keisti.


Ką manote jūs? Ar tai yra faktoriai kurie leistų TAU būti produktyvesniam? Ar TAVO kompanijoje vadovai su tuo sutiktų?


32 peržiūros0 komentarų

Komentar


bottom of page