top of page

Agile metodai ir praktikos – laimingos šeimos receptas sako “Wall Street Journal”

Visai neseniai parašiau straipsnį kaip Agile metodikas pritaikiau savo buto renovacijai ir vestumės susiplanuoti, o šįryt gavau nuorodą į Lietuvos Ryto straipsnį, pespausdintą iš Wall Street Journal: „Wall Street Journal“ pateikė laimingos šeimos receptą.


Negalėjau nepasidžiaugti, jog esu ne vienas toks „keistuolis“ pasaulyje :) Ir nusprendžiau pasidalinti mane sudominusiomis citatomis iš straipsnio. (pav iš: http://www.iwallfinder.com/files/89/happy-family-series-viii-44302.jpg)

Darbų planavimas ir susirinkimai – tai raktas į šeimos laimę” – su tuo gali ginčytis tik tie kas to neišbandė J Be abejo, susirinkimai turi būti efektyvūs. Jei juos padarysite tokius pat nuobodžius kaip kad kartais jie būna kai kuriuose biuruose (nuobodžios ataskaitos, o ne vaisingos diskusijos), laimės šeimos narių veiduose tikrai nepamatysite.


„Pora nusprendė laikytis vadinamos greitos plėtros principo. Tai grupinės dinamikos sistema, kai darbuotojai sutelkiami į nedideles komandas, jie rengia kasdienes progreso sesijas ir savaitinius darbų aptarimus.” – vadinkim tai kaip norim, “greitos plėtros principu”, Scrum, Agile, svarbu kad principai tie patys ir jie tikrai padeda.


„Savaitiniai šeimos susitikimai pagerino komunikaciją, padidino produktyvumą, sumažino įtampą, ir visi tapo daug laimingesni, nes gali būti šeimos komandos dalimi“ – skamba kaip Lavasoft ir Adform pradėjus sėkmingai taikyti Scrum J


“Pagrindinis Starrų tvarkos reikalavimas – atskaitomybė. Pavyzdžiui, ant lentos jie sudarė ryte atliktinų darbų sąrašą. Kiekvienas turi savo pareigas ir privalo jas atlikti” – atkreipkite dėmesį, kad nors tėtis programuotojas, jie nepradėjo naudoti kokios nors programinės įrangos darbams sekti. Užtenko papratos lentos, spėju su lapukais J


“Kai žurnalistas pastebėjo, kad jo dukterys tikrai nebūtų tokios paklusnios, Eleanora atsakė: „Aš galvojau tą patį. Bet klydau.“”– man taip primena diskusijas su įmonių vadovais ar atskingais. “Pas mus žmonės kitokie, jei jiems nepasakysi ką daryti, jie nedirbs”. Deje, jie klysta. Didžioji dauguma darbuotojų ateina į darbą nes nori save realizuoti jame. Ir jei darbuotojui suteiki galimybes tai padaryti, o ne tik vykdyti užduotis, jie elgiasi kaip tos Eleanoros mergaitės – su malonumu daro darbus patys, daug efektyviau ir produktyviau.


“Bet didžiuoju proveržiu tapo šeimos susirinkimas. Per jį mes uždavėme tris klausimus. Pirmas: kas gero šią savaitę nutiko mūsų šeimoje? Antras: kas šią savaitę mūsų šeimai nepasisekė? Trečias: ką mes nutarsime padaryti kitą savaitę? Kiekvienas išsako pasiūlymus, o vėliau balsuojama.” – šeimoj sako veikia. Tai kiek įmonių Lietuvoje neturi dar šios elementarios praktikos įsidiegę? Scrum’o terminais tai vadinasi “Kasdieninis Scrum” (Daily Scrum). Beje, ar žinote, kad daugumos Agile terminų vertimus į lietuvių kalbą jau galite rasti: http://www.agile.lt/straipsnis/agile-lietuviskai-42


“Tėvai nėra neklystantys. Komandos efektyviausiai dirba tada, kai nėra vieno lyderio – turi prisidėti visi. Mes netgi leidome vaikams mus kritikuoti.” – vėl pamoka vadovams? Mano komandos mane kritikuodavo ir turėdavome gan aštrias diskusijas nuolat. Bet ne todėl, kad aš sakiau kaip bus nes esu protingiausias ar su daugiausia patirties. O todėl, kad ieškodavom geriausio sprendimo produktui ar procesui optimizuoti.


“Bet kada ir kaip šiems savarankiškiems vaikams diegti vertybes? Atsakymas – šeimos misijos apibrėžimas.” – labia svarbu, kad komanda turėtų išsikėlusi ilgalaikius tikslus (ar misiją), kurie be abejo papildo įmonės tikslus ir/ar misiją. Kai susirašėme juos Adform’e komandos kambaryje ant lentos, bereikalingų diskusijų iš karto sumažėjo. Liko tik dažnai pasikartojantis klausimas – ar tai padės pasiekti mūsų tikslus?


“Įrodyta, kad jeigu tėvai nuolat kalba apie pinigus ar kitus materialinius dalykus, taip ima elgtis ir vaikai.” – Adform’e programuotojų komandos pradėjo matuoti patys kaip jų daromi pokyčiai kode, įtakoja įmonės finansinius rezultatus realiu laiku. Tai minėjau savo pranešime Agile Turo Vilniuje 2012 metu: http://www.youtube.com/watch?v=5GbBzyddNiI (žr nuo 22:12), o kolega Mantas Klasavičius, skaitė visą pranešimą apie tai: http://www.youtube.com/watch?v=IRDqnhEfRC4


“Įtraukite į diskusiją kuo daugiau žmonių. Įrodyta, kad grupės, ypač jeigu jose yra ne ekspertų, priima geresnius sprendimus, nei atskiri individai.” – dar kartą priminimas, jog vieni vadovai, architektai ar vyr. inžinieriai, nepriima geriausių sprendimų. Jei darbus ir jų įgyvendinimą planuoja visa komanda, rezultatas visada bus daug greičiau pasiekiamas ir kokybiškesnis.


Išvados:


Agile projektų valdymo metodai ir praktikos veikia. Jie veikia ir darbe ir asmeniniame gyvenime. Ir tai aš sakau ne dėl to, jog noriu įtikinti jus. Tai tiesiog remiasi daugybe tyrimų darytų psichologų ir organizacijų valdymo ekspertų. Tai man veikia kas dieną, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime. Linkiu pabandyti ir jums.


Gal su kažkuo nesutinkate? Lauksiu jūsų minčių komentaruose.

74 peržiūros0 komentarų

Comentários


bottom of page